Atrakcje turystyczne

Świnoujście (45km)

Latarnia Morska. Wysoka na 68 m, licząca ponad 300 krętych schodów jest najwyższą latarnią naszego wybrzeża,  na Bałtyku i jedną z najwyższych na świecie. Stare Forty Pruskie (Fort Gerharda, Anioła i Północny). Jeden z najlepiej zachowanych XIXw. fortów nadbrzeżnych w tej części Europy. Przejście graniczne z Niemcami. Dla ruchu pieszego, samochodowego, jak i rowerowego. Odwiedźcie Ahlbeck, Heringsdorf czy Bansin.
 

Międzyzdroje (ok. 30km)

Aleja Gwiazd, na której artyści odciskają swoje dłonie. Co roku odbywa się tu również Festiwal Gwiazd.
Molo,
z którego można podziwiać panoramę miasta i wybrzeże Wolińskiego Parku Narodowego.
Muzeum Figur Woskowych.

Wolin (ok. 30km)

Skansen Wikingów, katedra, muzeum. Pozwalają na podróż w czasie i poznanie historii tych ziem. Tradycją już jest, że na początku sierpnia Wolin staje się stolicą Wikingów. Woliński Park Narodowy obejmuje najpiękniejszy w Polsce odcinek wybrzeża klifowego wraz z przybrzeżnym pasem wód morskich, wspaniałe lasy, szczególnie lasy sosnowe i dobrze zachowane lasy bukowe, wyspiarską deltę rzeki Świny. Na terenie parku znajduje się Rezerwat Żubrów.. Jezioro Turkusowe. Położone we wsi Wapnica. Jezioro swoją nazwę zawdzięcza turkusowemu kolorowi wody, która powstaje na skutek odbicia promieni od wody zawierającej związki wapnia po działającej tu kiedyś kopalni kredy. Wzgórze Gosań. Wzniesienie usytuowane ok. 95 m n.p.m. Najwyższy punkt Wolińskiego klifu, skąd roztacza się piękny widok na Zatokę Pomorską.
 

Dziwnów (ok. 3 km)

Promenada spacerowo-widokowa ciągnie się szczytem wydm, wzdłuż wielokilometrowej plaży. Most zwodzony na rzece Dziwnej - jedna z nielicznych konstrukcji tego typu w Polsce. Przystań pasażerska przy Wybrzeżu Kościuszki. Z przystani odbywają się w sezonie rejsy wycieczkowe po Bałtyku, Zalewie Szczecińskim oraz do Kamienia Pomorskiego. Jezioro Martwa Dziwna - dawne naturalne ujście rzeki Dziwny. Przez tę leśną okolicę prowadzi również ścieżka rowerowa i piesza. Park Miniatur - wszystkie latarnie morskie polskiego wybrzeża w jednym miejscu.

Kamień Pomorski (ok. 7km)

Romańsko-gotycka Katedra z XII w. Wyposażona w barokowe organy. W sezonie letnim odbywają się tu koncerty muzyki organowej. Stare Miasto z Ratuszem oraz Basztą Wolińską, w której mieści się Muzeum Kamieni. Nabrzeża Kamienia Pomorskiego z Portem Jachtowym.
 

Wrzosowo (ok. 4km) Trzęsacz (ok. 14km)

Wrzosowo (ok. 4km)
Park Dinozaurów z parkiem linowym i mini zoo.
Trzęsacz (ok. 14km)
Ruiny kościoła z przełomu XIV i XV wieku.
Ze świątyni stojącej ok. 2 km od morskiego brzegu został wyłącznie fragment południowej ściany.
 

Niechorze (ok. 22km) Trzebiatów (ok. 30km)

Niechorze (ok. 22km)
Kolejka wąskotorowa „Ciuchcia Retro” jeździ na trasie: Gryfice-Rybokarty-Karnice-Trzebiatów-Dreżewo-Trzęsacz-Niechorze-Pogorzelica.
Latarnia morska stojąca na wysokim klifowym wybrzeżu.
Trzebiatów (ok. 30km)
Stare Miasto i Rynek
z charakterystycznym szachownicowym układem urbanistycznym
Zespół pałacowy w stylu klasycystycznym powstały w XVIII wieku.

Kołobrzeg (ok. 60km)

Latarnia Morska
Znajduje się w pobliżu portu, wznosząc się na wysokość 26 metrów.
Muzeum Oręża Polskiego
Dysponujące bogatymi zbiorami eksponowanymi w kilku miejscach (także na świeżym powietrzu).
Stare Miasto

Z Gotycką Bazyliką Mariacką (z XIVw.) oraz neogotyckim Ratuszem.